Hybridní systémy


Hybridní systémy

Hybridní fotovoltaická elektrárna je skvělé řešení pro ty, kteří chtějí být zcela nebo alespoň částečně nezávislí na distribuční síti elektrické energie.

Hybridní systém je kombinací ostrovního solárního systému a klasické fotovoltaické elektrárny, přičemž využívá výhod obou systémů. Je to síťová elektrárna s vlastními akumulátory, která dokáže fungovat nezávisle na distribuční síti.

Jednou ze základních částí hybridního systému jsou akumulátory, do kterých se ukládá vyrobená energie. Tím je dosaženo spotřebování až 80% vyrobené energie oproti běžným 30% u klasických sítových fotovoltaických elektráren » menší odběr elektřiny ze sítě - větší úspora peněz.

  • Hybridní systém je připojen do distribuční soustavy, díky tomu je zaručena dodávka elektřiny do Vašeho domu za každých klimatických podmínek. Pokud je odběr větší než výroba nebo pokud jsou vybité akumulátory a elektrárna nevyrábí energii začne střídač automaticky odebírat elektřinu ze sítě.
  • V případě plánovaného vypnutí sítě či jejího výpadku při havárii hybridní systém stále dodává energii Vašim spotřebičům. Systém je tedy možné použít i jako záložní zdroj.

Sestavíme Vám hybridní systém přesně dle Vašich požadavků.

Na Hybridní fotovoltaický systém s akumulací energie do baterií je možné čerpat dotaci Nová zelená úsporám podoblast C.3.5 až C.3.7 (dle výkonu FVE) a C.5 celkem 75.000 až 155.000 Kč

Služby