Ostrovní systémy


Ostrovní systémy jsou mnohdy jediným schůdným řešením, snad kromě hlučné elektrocentrály, jak zajistit dodávku elektrické energie pro místa nepřipojená k distribuční síti. Ostrovní systém lze použít i jako záložní zdroj energie pro případ výpadku dodávky elektřiny.

Ostrovní systémy

Jednoduché řešení pro místa bez elektrické přípojky

 

Ne vždy je možné připojit se k distribuční síti elektrické energie, tato situace je obvyklá pro odlehlé chatky a chalupy, zahradní domky, ale i pro mobilní objekty jako jsou hausbóty, karavany a jachty. Pro všechny tyto objekty je ostrovní elektrárna ideálním řešením.

Současné ostrovní systémy dokáží soběstačně zásobovat elektrickou energií i stavby pro více osob - menší ubytovna, penzion. 

 

Jak fungují ostrovní elektrárny

  • Ostrovní systém je samostatná fotovoltaická elektrárna nejčastěji s instalovaným výkonem do 1 kWp, nicméně výkon není prakticky ničím omezen.
  • Ostrovní systém není zapojen do distribuční sítě, tudíž není nutné získání povolení k připojení do elektrické sítě od místního PDS.
  • Vyrobenou energii systém ukládá do akumulátorů pro zajištění dodávky elektřiny v noci a po deštivé dny.

Stěžejní komponenty ostrovní elektrárny

Základní ostrovní systém se skládá z fotovoltaického panelu, regulátoru dobíjení a akumulátoru, k rozšířenému systému je přidán měnič napětí.

Pro většinu ostrovních systému jsou obvyklé spotřebiče na 12/24 V stejnosměrného napětí, je zde ale i možnost systém rozšířit o již zmiňovaný měnič (invertor), do kterého je poté možno zapojit spotřebiče na 230 V střídavého napětí.

 

Ostrovní elektrárnu navrhneme i pro vás

Nechte si sestavit ostrovní systém na míru dle vámi zadaných parametrů (příkon a počet jednotlivých spotřebičů, předpokládaný počet hodin denního provozu, využití systému – sezóně/celoročně; denně/víkendově), napište je do kontaktního formuláře a my se vám ozveme v nejbližším možném termínu.

Služby